| SKU | CVM-11-HC-EGC01 |
| Width | 24.875" |
| Depth | 22.875" |
| Height | 53.625" |
| Temp. Range | 33-38 F |
| Refrigerant | R290 |
| Plug | Standard US 15 Amp Plug |
| Amps | 2.5 |
| Shipping Weight | 210 lb |
| Certifications | ✓ DOE Approved |
| ✓ Conforms to NSF 7 |
| SKU | CVM-11-HC-EGC01 |
| Width | 24.875" |
| Depth | 22.875" |
| Height | 53.625" |
| Temp. Range | 33-38 F |
| Refrigerant | R290 |
| Plug | Standard US 15 Amp Plug |
| Amps | 2.5 |
| Shipping Weight | 210 lb |
| Certifications | ✓ DOE Approved |
| ✓ Conforms to NSF 7 |