| SKU | CVM-27-HC-EGC01 |
| Width | 30" |
| Depth | 29.625" |
| Height | 78.5" |
| Temp. Range | 33-38 F |
| Refrigerant | R290 |
| Plug | Standard US 15 Amp Plug |
| Amps | 3.4 |
| Shipping Weight | 340 lb |
| Certifications | ✓ DOE Approved |
| ✓ Conforms to NSF 7 |
| SKU | CVM-27-HC-EGC01 |
| Width | 30" |
| Depth | 29.625" |
| Height | 78.5" |
| Temp. Range | 33-38 F |
| Refrigerant | R290 |
| Plug | Standard US 15 Amp Plug |
| Amps | 3.4 |
| Shipping Weight | 340 lb |
| Certifications | ✓ DOE Approved |
| ✓ Conforms to NSF 7 |