| SKU | TGN-1F-1S |
| Width | 28.75" |
| Depth | 33.75" |
| Height | 78.5" |
| Temp. Range | -10 F |
| Refrigerant | R290 |
| Plug | Standard US 15 Amp Plug |
| Amps | 1.6 |
| Shipping Weight | 300 lb |
| Certifications | ✓ DOE Approved |
| ✓ Conforms to NSF 7 |
| SKU | TGN-1F-1S |
| Width | 28.75" |
| Depth | 33.75" |
| Height | 78.5" |
| Temp. Range | -10 F |
| Refrigerant | R290 |
| Plug | Standard US 15 Amp Plug |
| Amps | 1.6 |
| Shipping Weight | 300 lb |
| Certifications | ✓ DOE Approved |
| ✓ Conforms to NSF 7 |