| SKU | STG2F-2S-HC |
| Width | 52.625" |
| Depth | 33.75" |
| Height | 77.75" |
| Temp. Range | 33-38 F |
| Refrigerant | R290 |
| Plug | Standard US 15 Amp Plug |
| Amps | 5.9 |
| Shipping Weight | 550 lb |
| Certifications | ✓ DOE Approved |
| ✓ Conforms to NSF 7 |
| SKU | STG2F-2S-HC |
| Width | 52.625" |
| Depth | 33.75" |
| Height | 77.75" |
| Temp. Range | 33-38 F |
| Refrigerant | R290 |
| Plug | Standard US 15 Amp Plug |
| Amps | 5.9 |
| Shipping Weight | 550 lb |
| Certifications | ✓ DOE Approved |
| ✓ Conforms to NSF 7 |