| SKU | GDM-33-HC-LD |
| Width | 39.5" |
| Depth | 29.625" |
| Height | 78.625" |
| Temp. Range | 33-38 F |
| Refrigerant | R290 |
| Plug | Standard US 15 Amp Plug |
| Amps | 6.5 |
| Shipping Weight | 370 lb |
| Certifications | ✓ DOE Approved |
| ✓ Conforms to NSF 7 |
| SKU | GDM-33-HC-LD |
| Width | 39.5" |
| Depth | 29.625" |
| Height | 78.625" |
| Temp. Range | 33-38 F |
| Refrigerant | R290 |
| Plug | Standard US 15 Amp Plug |
| Amps | 6.5 |
| Shipping Weight | 370 lb |
| Certifications | ✓ DOE Approved |
| ✓ Conforms to NSF 7 |