| SKU | CSL-160-B-CUST |
| Width | 15.4" |
| Depth | 21" |
| Height | 77" |
| Interior Dimensions | 11.8" W x 14.4" D x 58.9" H" |
| Interior Volume | 5.7 Cubic Feet |
| Temp. Range | 34-50 F |
| Refrigerant | R600a |
| Plug | Standard US 15 Amp Plug |
| Amps | 1.8 |
| Shipping Weight | 219 lb |
| Certifications | ✓ ETL Listed |
| ✓ Conforms to NSF 7 |






